Dobór szaf przesuwnych do sypialni, przedpokoju

Tak jak wszystkie inne meble na zamówienie, tak i one dopasowywane są zarówno do wnętrza i dostępnej przestrzeni, jak również do indywidualnych potrzeb użytkownika. Właściwy dobór szaf przesuwnych montowanych w sypialni lub przedpokoju, a tak naprawdę wybór możliwie jak najlepszych w danym przypadku rozwiązań, pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zapewni komfortowe użytkowanie przez wiele lat. O czym należy więc pamiętać przy projektowaniu szafy przesuwnej?

Umiejscowienie

To kluczowa kwestia, która determinuje wiele decyzji odnośnie wielkości, budowy czy też wyposażenia szafy przesuwnej. Inaczej należy zaprojektować ją w przypadku skosów, a inaczej, gdy dysponujemy wyłącznie dość płytką wnęką. Poza tym szerokość wnęki bądź brak ograniczenia w postaci ściany czy innych elementów zmniejszy lub zwiększy możliwości w zakresie doboru optymalnej liczby drzwi.

Wypełnienie

Ten element zależy oczywiście przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań oraz stylu pomieszczenia, w którym zamontowana zostanie szafa przesuwna. W większości przypadków wypełnieniem jest płyta meblowa – z lakierowaną lub matową powłoką w dowolnym kolorze bądź fornirowana, imitująca drewno. Poza tym możliwe jest zastosowanie szklanych paneli, płyt rattanowych, a także wprawienie lustra. Dodatkowo każde drzwi mogą być wykonane z pojedynczej płyty, jak również stanowić mogą kombinację kilku elementów połączonych aluminiowym profilem.

Wyposażenie

To, co znajdzie się w środku szafy przesuwnej, zależy od jej przeznaczenia, naszych indywidualnych predyspozycji, a także ilości dostępnej przestrzeni. Jeśli będzie ona pełnić funkcję garderoby, powinniśmy skupić się na doborze rozwiązań, które ułatwią nam przechowywanie oraz wyciąganie ubrań, obuwia czy też innych akcesoriów. W przypadku zabudowy do sypialni poza klasycznymi drążkami, półkami oraz szufladami lub koszami rozważyć można dodatkowe półki lub wieszaczki na biżuterię czy też specjalny wysuwany wieszak na spodnie lub paski i krawaty. W przedpokoju, jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, wygospodarować można nie tylko przestrzeń na kurtki i buty, lecz także na mop i odkurzacz.