Jak urządzić pokój dzienny?

Niewątpliwe serce każdego domu lub mieszkania, w którym rozgrywa się spora część życia rodzinnego — pokój dzienny to centralny punkt Twojej osobistej przestrzeni, a zarazem najważniejsza wizytówka podczas gościnnych wizyt. Dlatego właśnie warto, aby wystrój salonu stanowił swoisty kompromis pomiędzy wymarzoną estetyką a aspektami czysto praktycznymi — szczególnie w przypadku niewielkiego metrażu. Poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, jak najkorzystniej zagospodarować przestrzeń salonu.

Pokój dzienny — jak urządzić salon?

Tym, co w dużej mierze dyktuje sposób, w jaki urządzamy pokój dzienny, jest wspomniana już funkcjonalność. Ta z kolei zależy nie tylko od pewnych ogólnie stosowanych zasad, ale przede wszystkim od osobistych preferencji oraz ról, które pomieszczenia ma pełnić. Warto tutaj, szczególnie w kontekście niewielkiej powierzchni, zrezygnować ze wszelkich niepotrzebnych dodatków i elementów wyposażenia, które w nadmiarze wywołują poczucie ciągłego bałaganu.

Zabierając się za aranżację salonu warto rozpocząć od wyboru odpowiedniej kanapy — to przecież ona stanowi centrum pomieszczenia, to również na niej spędzamy dużą część czasu wolnego. Zgodnie ze współcześnie panującymi trendami nie musi ona jednak stanowić przesadnie spójnej kombinacji kolorystycznej z resztą wyposażenia. Przeciwnie — kanapa w mocnym kolorze nierzadko dopełniona jest przez nieco bardziej stonowany zestaw mebli.

Pozostając w duchu praktycznych rozwiązań — warto postawić na wielofunkcyjność. Naturalnie takie podejście opłaci się w przypadku małego metrażu, ale jest to również korzystna droga w kontekście salonów połączonych z sypialnią lub jadalnią. Pomocne może okazać się wtedy zastosowanie prostego podziału na strefy — na przykład dzienną i nocną.

Urządzamy pokój dzienny — o czym warto pamiętać?

Jeśli szukasz większej ilości porad i wskazówek odnośnie wystroju pokoju dziennego i nie tylko, koniecznie sprawdź pozostałe wpisu dostępne w obrębie naszej strony internetowej. Jeśli natomiast masz jakiekolwiek pytania, nie czekaj — skontaktuj się z nami!