Meble kuchenne na wymiar bez tajemnic

To jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nic więc dziwnego, że zamawiamy meble kuchenne na wymiar, licząc na funkcjonalne i jednocześnie estetyczne zaaranżowanie dostępnej przestrzeni. Z pewnością zastanawiasz się jednak, czy realizacja wszystkich Twoich pomysłów jest możliwa lub też jak wygląda projektowanie meblinawymiar...odkuchni.

Maksymalne wykorzystanie każdego centymetra

Chyba najistotniejsza zaleta mebli kuchennych zamawianych na wymiar. Naturalnie, gdy do wykorzystania zostaje nam kilka centymetrów, możemy poszerzyć delikatnie szafki z półkami. Jednak już 15 wolnych centymetrów pozwala zamontować np. praktyczny kosz podblatowy. Przygotowując projekt nie interesuje nas wyłącznie zasłonięcie nieestetycznych szpar. Szukamy takich rozwiązań, które pozwolą wykorzystać je w 100%.

Rozmiar AGD ma znaczenie

Choć większość sprzętów ma zbliżone wymiary, czasem ten 1 cm różnicy może przysporzyć nie lada problemów w trakcie montażu. Oczywiście sprzęty takie jak zmywarka czy piekarnik mają z reguły standardową szerokość, jednak nie warto ryzykować. Sprzęt AGD pod zabudowę warto kupić lub przynajmniej zdecydować się na konkretne modele przed zamówieniem mebli kuchennych. Wymiary szafek pod poszczególne urządzenia mogą wtedy zostać idealnie dopasowane.

Czasem uchwyt jest niezbędny

Marzysz o meblach kuchennych na wymiar zupełnie pozbawionych uchwytów? Musimy Cię zmartwić. Ze względu na konstrukcję lub ciężar niektórych elementów zastosowanie uchwytów jest konieczne m.in. w przypadku lodówki, zmywarki czy też wysokiego cargo. Zamiast klasycznych uchwytów możemy zastosować jednak np. fronty z odpowiednim frezowaniem.

Sposób wieszania szafek

Oczywiście, to nasze zadanie zawiesić szafki tak, by wszystko było idealnie dopasowane. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak to robimy, spieszymy z wyjaśnieniem. W przypadku wiszących szafek wykorzystujemy specjalne listwy. W korpusie szafki montowane są natomiast dopasowane do nich zawieszki. System ten pozwala nam regulować odchylenia w pionie i poziomie bez konieczności osadzania w kołów w ścianie co do milimetra.