Realizacja białej kuchni - porady, pomysły, aranżacje

To prawdopodobnie najbardziej uniwersalny z kolorów, który jednocześnie nadaje pomieszczeniom świeżości i zwiększa poczucie czystości - tak ważnej w miejscu przygotowywania posiłków. Biała kuchnia, choć może stanowić wyzwanie, sprawdzi się w każdym stylu, będąc idealnym punktem wyjścia. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, fronty w tym kolorze mogą stanowić uzupełnienie lub kontrast dla innych wykorzystanych w aranżacji barw. Jeśli kolor ten zastosujemy zarówno na meblach, jak również na ścianach i podłodze, dzięki detalom pomieszczenie również może zachęcać do przebywania w nim i eksperymentowania przy gotowaniu.

Idealny kolor w każdym stylu

Biała kuchnia to klasyka stylu skandynawskiego oraz prowansalskiego. Kolor ten, dzięki przypisywanym mu cechom, doskonale sprawdza się również w nowoczesnych aranżacjach, w których podkreśla ich minimalistyczny charakter. Zestawiony z czernią, naturalnym drewnem oraz metalowymi dodatkami stworzy natomiast przestrzeń do gotowania w industrialnym stylu.

To wybór, który pozwala postawić na totalny minimalizm bądź też dowolnie bawić się formą i detalem. Aby stworzyć pomieszczenie w ulubionym stylu, wystarczy dobrać odpowiednie uchwyty szafek lub całkowicie z nich zrezygnować. Zdecydować się na idealnie gładkie fronty lub dekoracyjne żłobienia, przeszklenia bądź ażur. Poza tym w białej kuchni świetnie odnajdzie się blat czy inne elementy wykonane zarówno z kamienia, jak i drewna.

Szybka metamorfoza

Jeśli wybierzemy dość uniwersalny wygląd szafek i uchwytów, a także zdecydujemy się na proste w swojej formie płytki, o stylu pomieszczenia zdecydują tak naprawdę dodatki. Dzięki nim biała kuchnia pierwotnie urządzona w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, bez problemu zmieni swój look na bardziej skandynawski czy loftowy. Wystarczy wymienić lampę, małe AGD lub tekstylia bądź też dodać kilka nowych elementów dekoracyjnych.

Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym w produkcji mebli na wymiar, nie musimy już obawiać się tego koloru. Możemy cieszyć się swoją wymarzoną, białą kuchnią przez lata intensywnego użytkowania!