Szafy z lustrem - praktyczne, czy nie?

Szykujesz się do zamówienia zabudowy wiatrołapu lub garderoby? A może chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w sypialni, aby nareszcie w wygodny sposób przechowywać wszystkie swoje ubrania oraz akcesoria? Jeżeli wiesz już, ile półek, szuflad, drążków czy też innych elementów wyposażenia potrzebujesz, żeby zmieścić wszystkie rzeczy, czas zastanowić się nad rodzajem frontów. W takich pomieszczeniach jak sypialnia czy wiatrołap szafy z lustrem wydają się być szczególnie praktyczne. Czy to jednak, aby na pewno dobre rozwiązanie dla wszystkich?

Szafa z lustrem to oszczędność miejsca

Zdecydowanie tak! Decydując się na tego rodzaju fronty nie musimy już ani szukać wolnego miejsca na ścianie ani idealnego modelu lustra. Szafa z takim frontem pozwoli nam znaleźć idealnie pasujące do siebie elementy garderoby czy też rzucić okiem na nasz wygląd bezpośrednio przed wyjściem z domu. Poza tym dzięki temu, że z reguły sięga ona od podłogi aż po sam sufit, bez problemu zobaczymy całą swoją sylwetkę bez względu na nasz wzrost.Szafa z lustrem optycznie powiększa wnętrze

To szczególnie ważny argument w przypadku niewielkich pomieszczeń. Zastosowanie takich frontów da nam wrażenie głębi, a także pozwoli optycznie skorygować kształt wnętrza. W zależności od ustawienia zabudowy pokój może wydawać się więc dłuższy, szerszy lub wyższy. Poza tym, że dzięki temu trikowi pomieszczenie stanie się bardziej przestronne bez wyburzania ścian, będzie ono również zdecydowanie jaśniejsze.

A co z odciskami palców i innymi śladami?

Jedynym minusem posiadania szafy z lustrem jest konieczność częstszego dbania o czystość frontów. Szczególnie, jeżeli mamy małe dzieci lub mieszkają z nami zwierzęta, które mogą trącać je swoim mokrym nosem. Poza tym należy zdawać sobie sprawę, że na tego typu powierzchniach szybciej widać kurz i pyłki.

Podejmując ostateczną decyzję warto na spokojnie rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”. Przede wszystkim w małych pomieszczeniach warto przymknąć oko na pewne niedogodności. Szczególnie, że dzieci szybko rosną, a zwierzaki można przypilnować.