Szara kuchnia - tradycyjnie, czy nowocześnie?

To ponadczasowy i jednocześnie tak samo uniwersalny kolor jak biały czy czarny, który nie traci na popularności. Szara kuchnia ma jednak tę przewagę nad szafkami z białymi frontami, że nie widać na niej niewielkich zabrudzeń, które mogą pojawić się w trakcie przygotowywania posiłków. Na meblach w tym kolorze nie są również tak bardzo widoczne odciski palców oraz kurz, które stają się często zmorą właścicieli czarnych szafek.

Poza tym mnogość odcieni szarego pozwala nam jednocześnie dobrać odpowiedni kolor zarówno do przestronnych kuchni, jak również niewielkich pomieszczeń.


Dobry wybór bez względu na styl

Szare meble kuchenne to doskonały pomysł bez względu na to, w jakim stylu chcielibyśmy urządzić to pomieszczenie. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach oraz tych urządzonych w stylu skandynawskim lub industrialnym. To również dobry wybór dla osób zainteresowanych bardziej klasyczną aranżacją czy też w stylu glamour bądź prowansalskim

W przypadku tego koloru wystarczy dobrać odpowiednie uchwyty lub całkowicie z nich zrezygnować, zdecydować się na idealnie gładkie fronty lub delikatne rzeźbienia bądź ażury, by uzyskać oczekiwany efekt. O stylu zadecyduje więc sposób wykończenia frontów, który bez problemu można dopasować do indywidualnych upodobań.


Siła dodatków

Decydując się na szarą kuchnię zyskujemy uniwersalną bazę, której charakteru możemy nadać za pomocą kolorowych dodatków. Dodając ręcznik do rąk, rękawice czy też czajnik i inny mały sprzęt AGD w wyrazistym kolorze, z łatwością urozmaicimy naszą nową przestrzeń do gotowania. Co więcej, wystarczy wymienić wyłącznie kilka elementów wyposażenia, by uzyskać zupełnie odmieniony wygląd całego pomieszczenia.

Wybierając fronty w tym kolorze możemy także bez obaw postawić na przykuwające wzrok płytki o ciekawym wzorze lub kształcie, szklany panel z oryginalną grafiką czy ścianę z czerwonej cegły. Jednocześnie w kuchni z szarymi meblami doskonale sprawdzą się zarówno drewniane elementy, jak i np.. elegancki, kamienny blat.

To wybór, który nawet po latach nie znudzi się!