Marzysz o orientalnej aranżacji? Cenisz takie wnętrza za ich harmonię i minimalizm, a gotowe rozwiązania nie spełniają Twoich oczekiwań? Zamówienie mebli na wymiar pozwoli Ci urządzić pokój bądź całe mieszkanie w stylu japońskim, dokładnie tak, jak chcesz! O czym jednak nie możesz zapomnieć chcąc cieszyć się aranżacją inspirowaną wzornictwem typowym dla Kraju Kwitnącej Wiśni? Jakie rozwiązania warto wybrać?

Minimalizm, równowaga i bliskość natury

Chcąc wprowadzić do domu azjatycki klimat nie możemy zapominać o wpływie buddyjskiej filozofii zen oraz feng shui na japońskie wnętrza. To one stanowią podstawę typowego dla Japończyków gospodarowania przestrzenią, którego dobra energia ma przełożyć się zarówno na życie domowe, jak i to poza nim. Kluczem do sukcesu jest ograniczenie wyposażenia oraz elementów dekoracyjnych do niezbędnego minimum. Prostota i minimalizm podkreślone symetrią oraz zastosowaniem naturalnych materiałów i stonowanych barw w kolorach ziemi zapewnią oczekiwany efekt. Nie wolno przytym zapominać, że w tego typu aranżacjach stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność.

W przypadku mebli na wymiar, które chcielibyśmy zaprojektować w stylu japońskim, warto zdecydować się na zupełnie gładkie fronty z systemami pozwalającymi zrezygnować, tam, gdzie to możliwe, z wystających uchwytów. Doskonałym wyborem będą też zabudowy wpisujące się w kształt pomieszczenia - zarówno te wypełniające istniejące wnęki, jak i te na całą ścianę. W salonie można w takiej zabudowie połączyć szafę z otwartymi półkami, które pozwolą zachować we wnętrzu ład i porządek.

Kolorystyka Kraju Kwitnącej Wiśni

Jak już wcześniej wspominaliśmy będą to przede wszystkim kolory ziemi. We wnętrzach w japońskim stylu dominują monochromatyczne odcienie szarości, beży oraz brązów, a także kontrastujące ze sobą biel i czerń. Wybierając zabudowę warto postawić na naturalne drewno lub też imitujące je forniry. Ciekawym akcentem, podkreślającym orientalny charakter aranżacji, będą elementy w tzw. barwach ognia – w czerwieni, a także w odcieniach żółtego i pomarańczowego.